Zajęcia zawieszone

5.03.2020

Dyrektor Szkoły informuje, że decyzją Ministra Edukacji Narodowej od 12 do 25 marca 2020 r., w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, szkoła nie będzie prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W dniach 12 i 13 marca br. w szkole będą odbywać się jedynie działania opiekuńcze.


Komunikat Wójta Gminy Dobra:

Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej, od 16 do 25 marca wszystkie zajęcia w szkołach i przedszkolach zostają odwołane. Poniżej przedstawiam ważne informacje na temat bieżącej sytuacji w naszej gminie z prośbą o jej rozpowszechnienie:

 1. W dniach 12 i 13 marca, szkoły będą prowadzić tylko zajęcia opiekuńcze dla dzieci, którym rodzice nie zorganizowali jeszcze opieki.
 2. Będziemy się starać, by w tym okresie nauka odbywała się zdalnie w ramach środków technicznych, którymi dysponujemy – o to już zadbają dyrektorzy i nauczyciele.
 3. ️ Proszę wszystkich rodziców o zwrócenie uwagi, by dzieci jednak pozostawały w domach i zajęły się w pierwszej kolejności wypełnieniem poleceń i zadań przekazanych przez nauczycieli.
 4. W dniu dzisiejszym odbyły się spotkania z kierownikami, dyrektorami szkół oraz proboszczami parafii, żeby porozmawiać o zaistniałej sytuacji.
 5. Spotkaliśmy się też z sołtysami oraz z wszystkimi pracownikami naszych jednostek.
 6. Staramy się ograniczać kontakty bezpośrednie do minimum, dlatego z dniem jutrzejszym w Urzędzie Gminy wstrzymujemy bezpośrednią obsługę interesantów.
 7. Będziemy się starać o to, by wszystkie sprawy były załatwiane telefonicznie lub przez internet o ile to będzie możliwe.
 8. Od jutra zawieszamy działalność Dziennego Domu Senior + w Dobrej, a także Klubu Seniora w Porąbce.
 9. Zwracam się z prośbą do wszystkich mieszkańców naszej Gminy o otoczenie, w ramach pomocy sąsiedzkiej, szczególną troską osób starszych i samotnych.
 10. ️Pamiętajmy, że wszystkie podjęte działania mają na celu ochronę nas wszystkich przed zagrożeniem jakie może zaistnieć. Dlatego proszę Was o wyrozumiałość i dostosowanie się do wprowadzanych ograniczeń.
 11. Będziemy się starać, by w tym okresie nauka odbywała się zdalnie w ramach środków technicznych, którymi dysponujemy – o to już zadbają dyrektorzy i nauczyciele.
 12. Proszę wszystkich rodziców o zwrócenie uwagi, by dzieci jednak pozostawały w domach i zajęły się w pierwszej kolejności wypełnieniem poleceń i zadań przekazanych przez nauczycieli.
 13. W dniu dzisiejszym odbyły się spotkania z kierownikami, dyrektorami szkół oraz proboszczami parafii, żeby porozmawiać o zaistniałej sytuacji.
 14. Spotkaliśmy się też z sołtysami oraz z wszystkimi pracownikami naszych jednostek.
 15. Staramy się ograniczać kontakty bezpośrednie do minimum, dlatego z dniem jutrzejszym w Urzędzie Gminy wstrzymujemy bezpośrednią obsługę interesantów.
 16. Będziemy się starać o to, by wszystkie sprawy były załatwiane telefonicznie lub przez internet o ile to będzie możliwe.
 17. Od jutra zawieszamy działalność Dziennego Domu Senior + w Dobrej, a także Klubu Seniora w Porąbce.
 18. Zwracam się z prośbą do wszystkich mieszkańców naszej Gminy o otoczenie, w ramach pomocy sąsiedzkiej, szczególną troską osób starszych i samotnych.